ХОББІТ: ПУСТКА СМОГА

The Hobbit: The Desolation of Smaug
Дата старту:  18.12.2013
Режисер:  Пітер Джексон
Актори:  Мартін Фріман, Елайджа Вуд, Кейт Бланшетт, Іен МакКеллен

Ніхто, крім Пітера Джексона не зміг би зробити більш масштабну та епічну екранізацію

легендарної подорожі Більбо Бегінса, яка стала ще більш захоплюючою та небезпечною!

Фільм знятий у форматі 48 кадрів в секунду замість звичайних 24 кадрів. Така технологія застосовується вперше в історії кіно. Як каже сам режисер фільму, Пітер Джексон, так значно реалістичніше і легше дивитися, особливо в 3D. 

 

hbt2-trl1-024r.jpg

 

Сюжетна лінія продовжує події «Несподіваної подорожі»:

На наших улюбленних героїв чекає нова небезпечна подорож. Ось тільки цього разу не буде поруч мага Гендальфа, у якого з'явилися якісь важливі і таємничі справи на півдні. А поміч мудрого мага ой як знадобиться. Адже в одній з печер хоббіт Більбо знайде один з голоних перснів.

 

Наївний Більбо навіть не уявляв до чого призведе його маленька знахідка, - початку великої війни. Війни, в якій ельфи, люди і гноми будуть змушені протистояти один одному в бородьбі за скарби Самотньої Гори, проте незабаром поява нових ворогів згуртує їх ...

 

І колись сором'язливий Більбо мусить відшукати Потаємні Двері, які ведуть до скарбів, захоплених драконом Смогом. Тепер, заволодівши силою персня, він битиметься з Драконом Смога та орком Азогом - давнім ворогом Торіна.

 

То що ж буде далі? Якщо Більбо і гноми зможуть заволодіти скарбами, то чи вбережуть вони їх? І чи дізнаються вони, що ж сталося з чарівником Гендальфом? 

 

wr8.jpg

 

У фільмі будуть використанні оригінальні фрази альфійською мовою, тож до вашої уваги найбільш часто вживані слова й фрази мови ельфів:

 

Suilanta - вітання
Namarie - прощання
Ayia - використовується, як вітання
Ellen sila lumen omentielvo - зоря освітила час нашої зустрічі
Hantale - дякую
Tenn Omentielvo - до зустрічі
Ye - так
Nai - ні
Ce - можливо
Lome - ніч
Mornie utulie - темрява прийшла
Mornie alantie - темрява подолана

 

Цікаві факти про фільм:

  • Фільм знятий за мотивами повісті Джона Рональда Руела Толкіна «Хоббіт, або Туди і Звідти» (The Hobbit, or There and Back Again, 1937), яку автор створив розповідаючи своїм дітям казки наніч.
  • Джед Брофі знявся у фільмах «Хоббіт: Несподівана подорож» (2012) і «Хоббіт: Пустка Смога»(2013) в ролі Норі. А його син Седвін Брофі знявся в ролі Елдаріону в фільмі «Володар кілець: Повернення короля» (2003).
  • Спочатку роль Філа мав зіграти Роберт Казінскі. З ним навіть було відзнято кілька сцен, проте приблизно через місяць після початку зйомок, він покинув проект і повернувся до Англії з особистих причин. У результаті роль дісталася Діну О'Горману.
  • Орландо Блум на два роки старший за Лі Пейс, який грає його батька, короля Трандуїла.
  • За словами сценариста Філіппи Бойєнс, Тауріель є оригінальним персонажем, написаним спеціально для фільму: «Ми створили її, щоб привнести у фільм жіночу енергію. І ми вважаємо, що це абсолютно в дусі Толкіна».
  • Для підготовки до ролі Тауріель Еванджелін Ліллі (зірка серіалу Lost) пройшла навчання фехтування та стрільби з лука, а також ельфійської мови.
  • Актори цього фільму - Орландо Блум,  Мартін Фріман, Кейт Бланшет, Лі Пейс, Річард Армітедж і Бенедикт Камбербетч - потрапили до списку «100 найсексуальніших кінозірок» в 2013-му році, на думку читачів журналу Empire.
  • У всіх 3D-камер, на які знімався фільм "Хоббіт: Пустка Смога", є імена. Більшість названі на честь членів сім'ї Джексона (і його мопсів!), проте чотири носять імена Джон, Пол, Джордж і Рінго.

 

Пітер Джексон про фільм: 

"Тринадцять гномів - одна з причин, за якими «Хоббіт» приводив мене в жах, і через що я був упевнений, що не візьмуся. Іронія в тому, що це виявилося однією з радощів фільму!"

"Багатство "Хоббіту", а також пов'язаного з ним матеріалу з "Володаря перснів" дозволяє нам розповісти історію про пригоди Більбо Беггінса в повному обсязі. Це неждана подорож, проте, кажучи словами Толкієна, це історія, що розвивається в міру того, як її розповідають".

«Через десять років я дуже радий знову працювати з Орландо Блумом, - я виглядаю старше, а він ні!»