Ніхто, крім Пітера Джексона не зміг би зробити більш масштабну та епічну екранізацію
легендарної подорожі Більбо Бегінса, яка стала ще більш захоплюючою та небезпечною!
Фільм знятий у форматі 48 кадрів в секунду замість звичайних 24 кадрів. Така технологія застосовується вперше в історії кіно. Як каже сам режисер фільму, Пітер Джексон, так значно реалістичніше і легше дивитися, особливо в 3D.
Сюжетна лінія продовжує події «Несподіваної подорожі»:
На наших улюбленних героїв чекає нова небезпечна подорож. Ось тільки цього разу не буде поруч мага Гендальфа, у якого з'явилися якісь важливі і таємничі справи на півдні. А поміч мудрого мага ой як знадобиться. Адже в одній з печер хоббіт Більбо знайде один з голоних перснів.
Наївний Більбо навіть не уявляв до чого призведе його маленька знахідка, - початку великої війни. Війни, в якій ельфи, люди і гноми будуть змушені протистояти один одному в бородьбі за скарби Самотньої Гори, проте незабаром поява нових ворогів згуртує їх ...
І колись сором'язливий Більбо мусить відшукати Потаємні Двері, які ведуть до скарбів, захоплених драконом Смогом. Тепер, заволодівши силою персня, він битиметься з Драконом Смога та орком Азогом - давнім ворогом Торіна.
То що ж буде далі? Якщо Більбо і гноми зможуть заволодіти скарбами, то чи вбережуть вони їх? І чи дізнаються вони, що ж сталося з чарівником Гендальфом?
У фільмі будуть використанні оригінальні фрази альфійською мовою, тож до вашої уваги найбільш часто вживані слова й фрази мови ельфів:
Suilanta - вітання
Namarie - прощання
Ayia - використовується, як вітання
Ellen sila lumen omentielvo - зоря освітила час нашої зустрічі
Hantale - дякую
Tenn Omentielvo - до зустрічі
Ye - так
Nai - ні
Ce - можливо
Lome - ніч
Mornie utulie - темрява прийшла
Mornie alantie - темрява подолана
Цікаві факти про фільм:
Пітер Джексон про фільм:
"Тринадцять гномів - одна з причин, за якими «Хоббіт» приводив мене в жах, і через що я був упевнений, що не візьмуся. Іронія в тому, що це виявилося однією з радощів фільму!"
"Багатство "Хоббіту", а також пов'язаного з ним матеріалу з "Володаря перснів" дозволяє нам розповісти історію про пригоди Більбо Беггінса в повному обсязі. Це неждана подорож, проте, кажучи словами Толкієна, це історія, що розвивається в міру того, як її розповідають".
«Через десять років я дуже радий знову працювати з Орландо Блумом, - я виглядаю старше, а він ні!»